RECENZE

 

 

Miluj svůj život

Plzeň

7.-9.7.2017

 

Stejně jako v minulých letech, i letos jsem v uvedeném termínu navštívil ezoterický festival Miluj svůj život. Ve své podstatě nemá cenu tomuto tématu věnovat nějakou větší pozornost. Celkově si dovolím tvrdit, že se moje předpoklady ve vztahu k tomuto festivalu naplňují. Na festivalu bylo méně účastníků, méně vystavovatelů (zejména těch kvalitních), odborná kvalita přednášek byla o poznání nižší, než tomu bylo vloni. Slabší bylo i občerstvení a celková atmosféra. Po této stránce si po domluvě s provozovatelkou dovolím vyzvednout pojízdný stánek s občerstvením.

 

Obsluha byla milá a ochotná, sortiment nečekaně rozsáhlý, a to překvapivě i přes to, že se jednalo o pojízdnou kavárnu z Prahy.

  

Z obsahu přednášek stojí za zmínku snad jenom přednáška kolegy z Rokycan na téma Ochrana proti černé magii. Pro většinu zúčastněných byl její bezprostředně předaný obsah šokující. Lektor si rozhodně nebral servítky, o čemž svědčí i jeho prohlášení „že by většině přednášejících lektorů nevěřil ani jejich pozdrav, natož obsah jejich přednášek“. S tímto jeho výrokem se mohu jenom ztotožnit.

 Jako novinka u nás byla prezentována technika Agnihotry, kterou na základě indické tradice rozpracoval německý profesor Ulrich Berk. Ve stručnosti se jedná o léčivý oheň, pocházející z ájurvédy, který léčí a čistí svoje okolí. Obřad se provádí každý den při východu a západu slunce. Pokud se nad touto podmínkou zamyslíte, tak je tato technika pro většinu z nás nepoužitelná. Jako u většiny obdobných technik je prezentována jako zázračná, což je možno jenom těžko prověřit.

 V rámci prezentace byly uváděny následující přínosy:

Vlastní ohňová technika se provádí v malé měděné pyramidě, která má speciální velikost a tvar. V ní se pálí přírodní rýže, sušený kravský trus a ghí (tuk z čistého, nesoleného másla). Během přesného okamžiku západu a východu slunce se zazpívají mantry v sanskrtu a do ohně se vhodí malá porce rýže.

Přesně v okamžiku Agnihotry se okolo měděné pyramidy kumuluje obrovské množství energie. Vznikne magnetické pole, které zachytí životodárné energie slunce a vytvoří léčivou biorezonanci, která očišťuje atmosféru od škodlivých látek a neutralizuje škodlivé záření. Výsledkem je atmosféra, která vyživuje všechny formy života. Samotné provádění Agnihotry pro uživatele generuje energetickou ochranu. Tolik prezentace techniky.

Vlastní obřad byl každopádně prožitkově zajímavý a působivý. Dovolit si ho však dle mého názoru může pouze někdo, kdo žije v přírodě alternativním způsobem života. Popsané komponenty rozhodně představují velmi dobrý obchodní sortiment.

Do budoucna se domnívám, že další případná účast na této akci už nebude přínosná, ale pouze nostalgická.

LLV – listopad 2017

 

Zpět
Vytiskni stránku