Smrt medvěda

Zem se chvěje. Všechno se chvěje, všechno je šedé. Vybuchla sopka. Mám strach, že to nikdy neskončí. Žiju na špatném místě. Ty hory nejsou dobré. Lituji, že jsem nedal na rady starších. Díky mojí samolibosti mi jejich rady přišly hloupé. Každá změna mě stojí spoustu sil. Je tu těžké se někam dostat. Truchlím za vším, co jsem opustil. Jsem ale rád, že jsem přežil. Připadám si malý a zbytečný. Všechno je tu studené a nepřívětivé. Nevím, jestli si tu zvyknu. Je tu všechno jiné. Šel jsem sem měsíc. Mám pocit, že sem nepatřím. Je to hrozný pocit.

Su velký spící medvěd v brlohu. Cítím se nemocně. Špatně se mi dýchá, svrbí mě nos a slzí oči. Připadám si strašně tlustý a huňatý. Cítím se staře, je mi čtyřicet let. Bolí mě plíce, když dýchám. Zadýchaný jsem už tak dvacet let. Nechce se mi na nic myslet. Lehám si. Nemůžu ani chodit. Svědí mě kožich a mrznou mi nohy. Je hrozná zima. Dlouho mrzne (kašlání a hlasité dýchání), už se to nedá udýchat. Bolí mě srdce a mám pocit, že umřu. Nemám už sílu. Bolí mě žaludek, každou chvíli mám křeče.

Spadl jsem sem z útesu. Je to jáma se zbytky ledu. Od té doby tu mrznu. Mrznou mi tlapy. Čekám v klidu, kam až to dojde. Všechno se zpomaluje. Dýchám strašně pomalu a mělce. Hluboce spím a sním. Cítím se jako někdo jiný. Jsem mladý a zamilovaný. Všude je plno kořínků. Je to moc příjemný sen.

Mám moc těžké tlapy, už je ani nezvednu. Už necítím dvě třetiny těla (obtížné dýchání), už jsem hodně hubený a vysílený. Vidím slunce. Jestli mi sem něco nespadne, tak umřu. Bojuji se smrtí. Už je to špatný (utrápený výraz). Drápy mi už slezly - odpadly. Celé tlapy mě bolí. Jsem tak slabý, že se ani nezvednu z té jámy. Bolí mě zadek a celé tělo. Doufám, že jiní medvědi žijí.

Mám pocit jako bych jedl. Nějaká síla mě vytahuje z té jámy ven. Ohřívám se na slunci. Jím nějaké byliny. Je to lepší než nic. Nohy mě bolí, ale cítím je. Úplně vstávám, jsem lehký. Všude je plno jídla. Nechápu jak to tak může být. Jsem mladý a silný medvěd. Jak to, že nemusím dýchat? Nikdy jsem nic takového nezažil. Už nemám žádné starosti a nemusím nic řešit.
 

 

Zpět
Vytiskni stránku