Morava

Proč je na našich stránkách moravská vlajka? Dle slov mého dávného přítele by „každá barva měla být nějaká a každý člověk by měl být odnekál“. Narodil jsem se na Moravě a cítím se být Moravanem, i když jsem v průběhu svého života žil delší dobu na Slovensku i v Čechách. Rozdíl mezi jednotlivými bydlišti jsem si dokázal uvědomit, porovnat a ocenit ho až po mém opětovném návratu na Moravu.

Tato problematika sestává z více oblastí. Je sem zapotřebí zahrnout problematiku národnostní, územní, politickou, ekonomickou, ale i duchovní,  která je úzce spojena s karmickou oblastí a problematikou umírání a smrti. Každá z těchto oblastí je natolik závažná a rozsáhlá, že si zaslouží samostatnou pozornost, která je nad rámec tohoto příspěvku.

Obávám se, že si tento fenomén naše mladší generace nedokáže dostatečně uvědomit. Proto vám doporučuji navštívit některé weby, které se moravskou problematikou zabývají.

 Moravská vlajka

Historie Moravské vlajky.

http://vlajka.moravy.eu/

https://cs.wikipedia.org/wiki/Moravsk%C3%A1_vlajka

 

Moravské organizace

Moravská národní obec – Za Moravu

Demokratický spolek příznivců historie, kultury a tradic Moravy.

http://zamoravu.eu/

Moravský národní kongres

Osvětová organizace.

http://www.mnk.cz/

 

Obchody s moravskou tématikou

Moravský patriot

Obchod s předměty s moravskou tématikou.

http://www.moravskypatriot.eu/

 Každý člověk by měl být dle mého názoru hrdý na svůj původ a svoji národnost. Dnešní doba si více než kterákoli jiná vyžaduje mít v této problematice jasno. Z těchto důvodů se považuji za moravského patriota.

LLV
 

Zpět
Vytiskni stránku