NÁMĚTY

 

Tělesný úpadek člověka

V duchovní oblasti se můžeme setkat s tvrzením o duchovním úpadku člověka. Někteří se s touto teorií ztotožňují, jiní naopak tvrdí, že je to nesmysl a že duchovní úroveň lidstva rychle roste. I když na toto téma mám svůj vlastní názor podložený spoustou argumentů, nechci o těchto tvrzeních polemizovat. Ve své úvaze se proto zaměřím na tělesný úpadek člověka, který tolik diskutabilní není a jeho průběh je jasně prokazatelný.

Pro mladší generaci jsou tyto úvahy jistě ještě nějakou dobu nezajímavé. Ale i pro ně nastane čas, kdy se stanou neúprosnou realitou. Pokud jste starší, tak jste si jistě všimli, jak vám s věkem přibývá různých zdravotních neduhů a jak vám souběžně s tím ubývá fyzických sil. Jedná se o přirozený proces, který sice nejde zvrátit, ale určitě jde do značné míry omezit. Jistě jste se v této souvislosti setkali s alibistickým prohlášením, že „tělo má jít do hrobu zhuntované“. Důsledky tohoto procesu se velmi markantně projevuje zejména v chůzi seniorů. Z toho lze usoudit, že se nejedná o nahodilý jev, ale o všeobecnou zákonitost. Proto se stojí za to podívat na příčiny tohoto stavu.

U každého fyzického organismu dohází v průběhu času k určitému opotřebení a tím i postupné ztrátě funkčnosti. U člověka mluvíme o procesu stárnutí, který je nevyhnutelně zakončen smrtí. Musí ale být projevy, se kterými se setkáváme tak markantní? Evidentně nemusí. Dokazuje to diametrálně rozdílný zdravotní a fyzický stav stejně starých lidí. V čem tedy tento rozdíl spočívá? Evidentně se jedná o souhrn různých příčin, které se v konečném důsledku projeví konkrétním stavem. Podívejme se tedy alespoň na ty nejdůležitější oblasti.

Začněme tím nejzákladnějším, ohleduplným používáním svého těla. V každém případě lze této problematice věnovat pozornost už v mládí a po celý život své fyzické tělo používat šetrným a rozvážným způsobem. V této oblasti jsme si z důvodu své lenivosti vytvořili právě takové životní podmínky, které naše tělesné chátrání urychlují. Celá naše společnost již mnoho let totiž jede na vlně usnadňování fyzické námahy. Do této oblasti patří téměř všechno kolem nás. Dopravní prostředky, kuchyňské přístroje, automatické pračky, sušičky, myčky, dálková ovládání rádií, televizorů, ale i výtahy, nákupní vozíky, prodloužené obouvací lžíce a třeba i suché zipy. Kdo by si svůj život neusnadnil, když už ty možnosti tady jsou, že? Když si k tomu přidáme přejídání stravou bez výživového obsahu a sedavým způsobem života, výsledek nemůže být jiný. Za mých mladých sportovních let se uvádělo, že sval, který není denně zatížen na 20% svého výkonu, chátrá. Toto bychom si měli uvědomit a začít se podle toho chovat. Nemusíme být při tom přímo posedlí kultem těla, jako minoritní skupina v naší společnosti. Stačí si tento fakt uvědomovat a začít svoje tělo nejlépe celostně a pravidelně zatěžovat. Jednostranná zátěž módních sportů nám přitom v tomto ohledu nepomůže a může nám být spíš na škodu.

Když se ohlédneme do své minulosti, tak v ní určitě najdeme spoustu prohřešků. Pokud si to dokážeme uvědomit, tak nás to nemusí děsit, jejich náprava však nebude zadarmo. V každém případě ale bude dobré v těchto nerozvážnostech dál nepokračovat. Sem patří i případné úrazy, které nás na delší dobu vyřadí z tréninku a které si naše tělo za normálních okolností pamatuje do konce života. I buňky našeho těla totiž mají svoji paměť a každé trauma si ukládají pro jistotu hned na více úrovních. Jejich odstranění proto není tak snadné a vyžádá si spoustu úsilí. Pokud tedy nechcete skončit s čakánkem v ruce, za chodítkem, případně na vozíčku, vzhůru do rozumných fyzických aktivit. Různé léčebné přípravky a doplňky stravy za nás tuto činnost rozhodně neudělají. Je to opravdu jenom na nás. Tuto skutečnost snad nejlépe vystihuje tvrzení „co neodcvičíš, to neokecáš“.

Sportovní aktivity mají mimo přímého vlivu na naše fyzické tělo přímý vliv i na naši vůli a rozvoj psychiky. Tyto aktivity nám pomohou rozvíjet i naši všímavost ve všech těchto oblastech. Tedy za předpokladu umného přístupu, bez módního tlačení hudby do hlavy. Naše chování je v tomto případě pouze v našich rukou.

Další z nejznámějších příčin je bezesporu strava. Zde se setkáváme se spoustou nejrůznějších doporučení, které se dost často vzájemně vylučují. Touto cestou jsem si pochopitelně prošel také. Moje zkušenost v této oblasti je následující. U stravy je důležitá její životní vitalita a vibrace, které ji vytváří. Životní vitalitu můžeme v podstatě dát do souvislosti s čerstvostí potravin. Závěr je v tomto ohledu jednoduchý, potraviny by měly být čerstvé, nekonzervované a pochopitelně pokud možno bez chemie. Výživovou hodnotu běžně dostupné stravy a z ní plynoucí podvýživu a obezitu z důvodu rozsahu tohoto zamyšlení nebudu raději rozebírat. Co se týká složení stravy, je zapotřebí vzpomenout zejména otázku maso proti vegetariánství. Ani zde není možné zaujmout konkrétní stanovisko a doporučení. Pro každého je vhodné něco jiného. Pro daného jedince je vhodná taková strava, která vibračně odpovídá celkovým osobním vibracím daného člověka. Pokud chcete růst svých osobních vibrací podpořit, je vhodné volit takovou stravu, která má svoje vibrace o trochu vyšší, než jsou osobní vibrace člověka. Tento rozdíl by ale neměl být příliš velký. Pokut bude, dopadnete jako všichni ti, kteří se z různých důvodů vědomě rozhodli pro vegetariánství, pak to neustáli a museli se vrátit k masité stravě. Tato oblast je v našich rukou pouze částečně. Jsme totiž do značné míry odkázáni na výběr z potravin, které jsou na našem trhu dostupné.

Pokud se blíže zajímáte o problematiku karmy, tak zjistíte, že se její zátěž projevuje v našem fyzickém těle. Podle jejího charakteru se tato zátěž ukládá zejména ve spodní části těla. Postiženy jsou hlavně dolní končetiny v oblasti kolen, kyčlí, případně kotníků. Na dalších místech se pak umisťují problémy s bederní páteří a rameny. Na každém z těchto míst se projevuje specifický druh karmické zátěže. V těchto případech se jedná o přímou vazbu, kdy se při zpracování karmy dočkáme i rychlého vymizení fyzických zdravotních problémů. Nejedná se při tom pouze o vymizení nepříjemných bolestí, ale i o podstatné zvýšení hybnosti. Zpracování karmické zátěže odstraní energetické bloky v odpovídajících místech těla. Tím těmito místy začne lépe proudit životní energie, která začne uzdravovat a vyživovat odpovídající klouby nebo orgány. Jedná se tedy o zcela přirozený průběh léčení, který má trvalou hodnotu. Všechny ostatní způsoby léčby mají pouze dočasnou účinnost. Funkčnost běžných léčebných metod dokáže změnit energetické poměry v daném místě pouze dočasně. Karma však působí nepřetržitě a časem energetické poměry v léčeném místě opět upraví do odpovídajícího stavu. Na tomto principu je založen i rychle se zhoršující stav člověka v závislosti na narůstajícím věku. Toto je zapříčiněno postupným přidáváním další a další karmy, tedy postupným snižováním průtoku životní energie a tím i degenerace lidského těla. I když je to často v závislosti na množství aktivní karmy běh na dlouhou trať, je podstata tohoto procesu skutečně tak jednoduchá. Nejlepších výsledků v této oblasti lze při tom dosáhnout v souběhu zpracování karmy a použití jiných léčebných postupů.

V případě, že se věnujete osobnímu seberozvoji, je vhodné nepodceňovat tělesnou oblast. Jak je známo, tak vše se vším souvisí. Jak k této oblasti přistoupíte je jenom na vás.

LLV – červen 2018

 

Zpět
Vytiskni stránku